Porozmawiajmy - czy powinieneś zezwolić na personalizację biurka?

Czy jesteś osobą, która uwielbia dekorować swoje biurko wszelkiego rodzaju miękkimi zabawkami, karteczkami samoprzylepnymi w jaskrawych kolorach, zdjęciami i tabliczkami z cytatami? A może wolisz bardziej minimalistyczne środowisko pracy i biurko?

Wraz z pojawieniem się hot-deskingu wiele osób zadaje sobie pytanie, czy personalizacja biurek i stołów biurowych jest dobrym pomysłem, czy też nie. Na przykład, czy pracownicy powinni mieć prawo do personalizowania swoich stołów biurowych za pomocą rzeczy osobistych, czy też może to rozpraszać uwagę i stwarzać zagrożenie związane z czyszczeniem?

Wszystko zależy od polityki biura w zakresie organizacji pracy. Jeśli obecnie korzystasz z hot-desking lub rozważasz jego wprowadzenie, personalizacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Pracownicy będą spędzać pierwsze pół godziny każdego dnia na ustawianiu swoich licznych zdjęć i dekoracji, co nie jest praktyczne! W takim przypadku biurka biurowe mają być anonimowe, aby umożliwić pracownikom łatwe przemieszczanie się w zależności od potrzeb. Jeśli właśnie spędziłeś godziny i pieniądze na zakupie nowych mebli biurowych online, aby stworzyć eleganckie biuro, czy chcesz uzyskać jednolity wygląd, czy bardziej "żywy" wygląd?

Można jednak argumentować, że personalizacja biurka w pewnym sensie pomaga w zwiększeniu wydajności, ponieważ pozwala pracownikom czuć się komfortowo i zadomowić w ich własnym otoczeniu.

Co sądzisz o tym zagadnieniu? Czy uważasz, że rzeczy osobiste, takie jak pamiątki, powodują bałagan i nieuporządkowany umysł, czy raczej pomagają? Napisz do nas na naszym Twitterze i daj nam znać, co o tym myślisz.