Czy nowa aranżacja biura zawsze musi kosztować fortunę?

Produktywność jest głównym celem większości przedsiębiorstw. Powodem tego jest ponieważ kiedy skupiasz się na produktywności, skupiasz się na zyskach jako celu pośrednim.

Istnieje wiele sposobów, aby spróbować poprawić produktywność, ale musisz spojrzeć na swoje biuro jako pierwszy biuro.

Nieproduktywne biuro sprawi, że Twoi pracownicy będą czuli się zirytowani, zestresowani i w rezultacie wykonają znacznie mniej pracy niż mogliby. Jeśli jednak poświęcisz czas na poszukiwanie odpowiedniego typu układu biura i wprowadzisz kilka zmian tu i tam, być może przesuwając biurka i tworząc bardziej przyjemną i aktywną przestrzeń roboczą, morale poprawi się, a produktywność szybko pójdzie w parze.

Jak można powiedzieć, że nadszedł czas, aby zmienić swój układ biura?

Zasadniczo, jeśli masz ten sam układ biura przez długi czas, zauważasz, że wydajność nie wydaje się zbyt dobrze. Być może wtedy nadszedł czas na zmianę!

Wiele firm ma możliwości, aby całkowicie zmienić całą swoją przestrzeń biurową, ale nie uważają tego za priorytet ze względu na związane z tym koszty. Zmiana biura nie musi kosztować ziemi, ale to nie będzie za darmo albo.

Istnieje wiele różnych opcji projektowania układu biura, na które można spojrzeć, a podczas gdy projekt biura na otwartym planie jest z pewnością najbardziej powszechny, nie musisz iść tą drogą. Czy masz mniejsze biura w budynku, które można wykorzystać? W takim razie, co powiesz na układ biura komórkowego? Może to poprawić wydajność i bezpieczeństwo, ale musisz pomyśleć o pracy zespołowej element.

Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią i nie wykorzystujesz jej w pełni, może warto otworzyć ją i rozważyć stworzenie zwinnego miejsca pracy? Może to poprawić produktywność i nie musisz wydawać na to fortuny.

Jak więc możesz zaoszczędzić pieniądze, gdy myślisz o zmianie układu?

  • Przyjrzyj się temu, co masz obecnie i zastanów się, jak możesz wykorzystać przestrzeni masz już w miejscu
  • Czy w budynku są inne pomieszczenia, które można wykorzystać?
  • Jeśli jesteś pewien, że musisz wykonać pewne ruchy remontowe, rozejrzyj się i znajdź najlepszą ofertę
  • Czy masz jakieś inne pomieszczenia, które możesz wykorzystać, np. ogród zimowy?
  • Zmiana układu biura może być tak proste, jak zmiana mebli biurowych wokół i tworząc inną formację w swoim biurze, czy jest to coś, co można szukać do zrobienia?

Chodzi o to, aby myśleć nieszablonowo, ale nie oznacza to, że musisz skupić się na wprowadzaniu szeroko zakrojonych zmian. Nie musisz wzywać budowlańca i szukać ścian i nie musisz się przenosić. Oczywiście, są to opcje, jeśli masz gotówkę, aby to zrobić, ale to nie zawsze musi przyjść do tego. Naprawdę chodzi o to, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, którą masz i nie skupiać się zbytnio na dokonywaniu masywnych zmian związanych z budową. Na przykład, kombinowany układ biura jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć otwarty plan ale nie mają największego dostępnego pomieszczenia.

Spójrz na każdy z różnych pomysłów na układ biura i spróbuj dowiedzieć się, który z nich będzie pracował najlepiej dla Ciebie. Następnie zobacz, jak możesz go wdrożyć przy najmniejszej ilości wydanej gotówki. Jednak nie zakładaj, że nie musisz kopać w swoje konto bankowe trochę, bo nie żyjemy w wolnym świecie!

Nie zapominaj również o drobnych szczegółach. Może wystarczy przesunąć biurka lub dodać kilka ławek, aby stworzyć przestrzeń bardziej nastawioną na współpracę. To może przesunąć Cię bliżej w kierunku zwinnego typu układu i nie wydałeś fortuny w tym procesie!

Bądź kreatywny!