Ochrona czy bezpieczeństwo?

Po co poświęcać bezpieczeństwo dla bezpieczeństwa?

The Old Way

Większość kopiarek biurowych to obecnie drukarki i skanery biurowe, co oznacza, że więcej niż kilka osób w Twoim biurze na bieżąco kontaktuje się ze sprzętem. Im więcej osób ma kontakt z kopiarką lub drukarką, tym większe ryzyko pozostawienia zarazków i wirusów w kontakcie z urządzeniem. W poprzednich artykułach poinformowaliśmy Cię, jak bezpiecznie i skutecznie czyścić sprzęt biurowy.

Dzisiaj omawiamy dodatkowe sposoby na poprawę bezpieczeństwa w biurze poprzez wyeliminowanie liczby przypadków kontaktu z urządzeniami biurowymi. Stary sposób wygląda tak:

  • Dokument był drukowany z komputera, a papier wychodził i siadał na tacy wyjściowejPracownicy chodzili do kopiarki lub drukarki, aby pobrać swoje dokumenty, a to się odbywało; dokument nie znajdował się pod innymi drukowanymi dokumentami leżącymi na stole lub na górze kopiarki lub drukarki.

Inny scenariusz: Zapomniany dokument. Według badań dzieje się to w 25% przypadków. Oznacza to, że 1 na 4 dokumenty nigdy nie są odzyskiwane lub drukowane po raz drugi, a utrata kontroli nad informacjami.

Stare rozwiązanie

Najprostszym rozwiązaniem, aby temu zapobiec, była aktywacja kodów kont w urządzeniach do drukowania w biurze. Dokumenty są przechowywane do momentu wprowadzenia kodu zabezpieczającego na ekranie kopiarki.

Świetnie nadaje się do cięcia odpadów, ponieważ 25% dokumentów, które nigdy nie są deklarowane, nie jest drukowanych. Jest to również świetne rozwiązanie dla bezpieczeństwa. Poufne dokumenty nie leżą w podajniku na papier dla oczu innych. W ostatnim badaniu 73% pracowników biurowych przyznaje się do podglądania nieodebranych dokumentów pozostawionych na kopiarce lub drukarce. Zatrzymało to tzw. efekt "druku i sprintu".

Dlaczego nie jest to już najbardziej akceptowana metoda? Dlaczego nazywa się to "starym rozwiązaniem"? Ponieważ nie odnosi się do bezpieczeństwa, a jedynie do bezpieczeństwa. Każdy pracownik musi podejść do kopiarki i fizycznie dotknąć klawiatury lub ekranu dotykowego. Kiedy masz pandemię i zarazki mogą przebywać na wspólnych powierzchniach nawet przez krótki okres czasu, nie jest to już najlepsze rozwiązanie.

Najlepsze rozwiązanie

Print Hold to funkcja, dzięki której pracownicy biurowi mogą nadal wysyłać wydrukowane zadania do kopiarki biurowej, ale zamiast podchodzić i wprowadzać kod bezpieczeństwa dotykając ekranu, machają kartą dostępu, a zadanie jest natychmiast drukowane. Bezpiecznie, bezdotykowo i bezpiecznie.