3 powody, dla których pracodawcy mogą nie lubić pracy w domu

Elastyczna praca staje się Z upływem lat elastyczne formy pracy stają się coraz bardziej powszechne. Nie jest to zaskakujące, gdy weźmiemy pod uwagę bogactwo możliwości, które są dostępne dla nas dni.

Możesz chcieć podróżować, możesz chcieć zostać w domu z dziećmi, ale nadal zarabiać na życie, możesz chcieć wybrać swoje własne godziny pracy, może masz starszego rodzica, którym musisz się opiekować. Elastyczna praca pozwala spełnić te wymagania i potrzeby, a jednocześnie utrzymać miesięczne wynagrodzenie.

Jednak elastyczne opcje pracy nie są magiczne i różowe, ponieważ istnieją pewne minusy, z którymi trzeba sobie poradzić. Dobra wiadomość jest taka, że są one całkowicie do opanowania, pod warunkiem, że wiesz na co zwrócić uwagę.

Dla pracodawcy, posiadanie pracowników pracujących w domu może być zarówno dobrą, jak i złą rzeczą.

Na przykład, pracodawcy oszczędzają na pracownikach, którzy wybierają pracę w domu, ponieważ oznacza to, że nie muszą płacić tak dużo za koszty ogólne i nie muszą kupować mebli biurowych dla tego konkretnego pracownika. Korzystają również ze zwiększonej produktywności, ponieważ gdy ktoś jest bardziej zadowolony ze swojego układu pracy, jest zobowiązany do pracy ciężej i dokładniej w wyniku.

Podobnie jak wcześniej, istnieją jednak pewne negatywne skutki pracy w domu dla firmy. Jeśli myślisz o złożeniu wniosku o elastyczną pracę, musisz przedstawić jak najwięcej informacji na temat możliwych minusów, a następnie zaproponować rozwiązanie, które je wszystkie przewyższy. Dzięki temu będziesz miał znacznie większe szanse na zaakceptowanie swojej prośby.

Mając to na uwadze, spójrzmy na trzy powody, dla których pracodawcy mogą nie chcieć, abyś pracował w domu i jak możesz je rozwiązać.

  1. Zmniejszenie współpracy - Nie posiadanie całego zespołu we współczesnym biurze oznacza, że możliwości współpracy nie są tak obfite. Jest mniej spotkań grupowych wokół nowoczesnych stołów w sali konferencyjnej, a wszyscy wiemy, jak ważna jest praca zespołowa i współpraca w dzisiejszych czasach. Dobra wiadomość jest taka, że łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej jest być obecnym w danym miejscu wizualnie, ale nie fizycznie. W jaki sposób? Rozmowy wideo! Zoom, Skype i inne oprogramowanie pozwalają na współpracę ze współpracownikami tak, jakbyś był w danym pomieszczeniu. Dzięki temu firma nadal czerpie korzyści ze współpracy, a tym samym zwiększa produktywność i rozwój biznesu.
  2. Niższa wydajność z powodu rozproszenia uwagi - Praca w domu może być rozpraszająca. Istnieje milion i jeden pokus, którym można ulec, a fakt, że nie ma nikogo, kto motywowałby Cię do dalszej pracy, może oznaczać, że Twoja produktywność spada. Jedyną odpowiedzią na ten problem jest samodyscyplina i pokazanie pracodawcy, że jest się sumiennym i oddanym pracownikiem, który potrafi zorganizować sobie dzień pracy tak, aby rozproszenie uwagi nie stało się problemem.
  3. Trudna komunikacja - Kiedy pracownicy nie siedzą przy swoich zwykłych biurkach, komunikacja z nimi może być trudna. Jesteś polegając na na linie telefoniczne i połączenia internetowe, co czasami może być trudne. Ważne jest, abyś był dostępny przez cały dzień pracy, zarówno online, jak i przez telefon. Sprawdź tę infografikę, która mówi o tym, jak skutecznie komunikować się z pracownikami zdalnymi.

Źródło - https://venngage.com/blog/remote-team-communication/

Jak widzisz, istnieje sposób na obejście każdego negatywnego punktu, ale musisz od początku podejść do pracy w domu we właściwy sposób. Wiedz, że możesz mieć trudności z uniknięciem rozproszenia uwagi i pokus od czasu do czasu i wprowadź plan ograniczenia szkód, aby zapewnić, że pozostaniesz na dobrej drodze. W ten sposób zapewniasz, że Twoja firma nadal będzie się rozwijać, a Ty będziesz czerpać jak najwięcej korzyści z nowego, elastycznego systemu pracy.

W takim przypadku, cała sprawa jest całkowicie korzystna dla obu stron!