Jak wybrać krzesło biurowe i fotel biurowy?

Krzesła i fotele biurowe są nam oferowane obecnie w bardzo wielu różnorakich formach. Te meble mają swoja specyfikę i dzięki temu mają zupełnie inne rozwiązania niż meble domowe. Jest to bardzo ważne dla klientów.

wybór krzesła biurowegoKrzesło biurowe jest chyba najczęściej kupowanym meblem do biura. Praktycznie nie ma bowiem innego mebla, które byłoby tak bardzo eksploatowane jak krzesło biurowe, na którym pracujemy kilka godzin dziennie przez cały tydzień. Wygodny fotel biurowy to obecnie nie tylko komfort dla użytkownika, ale przede wszystkim forma, dzięki której można lepiej zadbać o swoje zdrowie i stan swojego kręgosłupa. W ten sposób zwiększać się będzie również efektywność prowadzonej pracy. Pracownik, któremu jest niewygodnie nigdy nie będzie wydajny. Nie będzie w stanie skupiać się na tym co robi. Dlatego tak bardzo ważne będzie dbanie o profil krzesła, siedzisko i oparcie. Nie powinno się wybierać miękkiego siedziska, dodatkowo powinno mieć taką regulację, że będzie można je dopasować do swoich potrzeb. Jeśli będzie regulowana wysokość, dodatkowo będziemy mogli pracować niezależnie od naszego wzrostu. Trzeba pamiętać, że musimy kupić optymalne krzesło dla siebie. Znaczenie ma między innymi to, na jakim komputerze pracujemy oraz jak dużo miejsca na nogi potrzebujemy.

Jeśli jesteśmy szczególnie wysoką osobą, musimy również stosownie dobierać krzesło i biurko. Należy także patrzeć, czy fotel ma regulowane podłokietniki, zagłówki i głębokość. Nie każdy fotel takie funkcje posiada, ale niektóre mogą być szczególnie ważne i pomocne. Fotel biurowy trzeba traktować nie jak fotel do biura, ale fotel dla konkretnej osoby.

Pojawia się często pytanie, czy wybrać raczej formy estetyczne czy ergonomiczne. Wydaje się, że najważniejsza powinna być ergonomia, aczkolwiek estetyka także ma swoje znaczenie i trzeba to wziąć pod uwagę, gdy wybiera się fotel biurowy. Zawsze warto szukać odpowiedniego kompromisu pomiędzy innymi elementami, a na pewno dzięki temu będziemy mogli stworzyć wygodne, zdrowe i bezpieczne warunki do pracy a jednocześnie będziemy cieszyli się z estetyki biura. Oczywiście ważnym elementem będzie również cena. Jednak nie warto kierować się tylko tym elementem. Jeśli bierzemy go pod uwagę musimy analizować cenę w stosunku do oferowanych możliwości danego fotela. W takim zestawieniu sprawdzimy jak jest z obiektywnością ceny.

Być może zainteresuje Cię...

Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Cre czarny 613,10 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Rhod czarny 605,98 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Majorca czarny 563,05 PLN Zobacz