Z jakiego materiału wybrać fotel biurowy?

Jeśli musimy wybrać meble do biura szczególną uwagę powinniśmy zwrócić między innymi na znalezienie dobrego fotela obrotowego.

fotele biuroweW ciągu dnia możemy na nim spędzać nawet 10 godzin, dlatego gdy będzie źle dobrany będzie powodował bardzo wiele negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Wśród nich wymienić można ból kręgosłupa, bóle głowy czy karku. Niestety wiele osób kupując fotel biurowy patrzy raczej na cenę i wygląd. Najważniejsze będzie jednak dopasowanie takiego fotela do konkretnego użytkownika. W trakcie zakupu trzeba zwracać uwagę na wiele kwestii. Wśród najważniejszych czynników znajduje się między innymi regulacja wysokości, podłokietników, głębokości czy kątów nachylenia. Trzeba wybrać siedzisko, które nie będzie zbyt miękkie.

Jeśli długo siedzimy przy komputerze w upalne dni ważnym elementem będzie także dobranie właściwego materiału na siedzisko. Oczywiście większym zainteresowaniem cieszą się takie fotele, które są wyściełane miękkim materiałem. Dzięki temu będzie można liczyć na to, że nasza skóra dostanie warunki, w których będzie mogła spokojnie oddychać. W sprzedaży mamy fotele, które są obecnie mocno zróżnicowane. Wykonuje się je z różnych materiałów oraz w różny sposób. Raczej warto unikać foteli z materiałów skóropodobnych ponieważ niestety będą się nagrzewać i kleić do ciała. Najlepsze wydają się być fotele ze skóry naturalnej, ewentualnie z siatki. Dzięki temu otrzyma się odpowiednią wentylację a sama elastyczna siateczka będzie się dopasowywać do kształtu ciała. Natomiast fotele, które wykonane są ze skóry będą nadawać szyku wnętrzom i sprawią, że estetycznie będą one wyjątkowe.

Być może zainteresuje Cię...

Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Cre czarny 613,10 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Rhod czarny 605,98 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Majorca czarny 563,05 PLN Zobacz